Portrétní Fotografie 

AteliérVídeňská je ideálním místem pro focení originálních portrétů. Nenabízíme vám " 100 fotografií za super cenu ", ale klasický ateliérový portrét, který po vytištění na plátno přečká generace.

Pořízení kvalitního rodiného portrétu je investice, které i po letech nebudete litovat. Naše portéty lze tisknout v plné kvalitě až do velikosti 100 x 100 cm

 Portét je velice těžká fotografická disciplína. Pokud má být kvalitní, vyžaduje od fotografa trochu víc,něž jen rozumět fototechnice. Musí zachytit "duši" fotografovaného, jeho osobnost, myšlení...zkrátka něco, co dokáže vyprávět jeho životní příbeh beze slov. A to je opravdu těžký úkol. Při každém focení portrétu si proto nejdříve domlouváme krátkou informativní schůzku,na níž se pokoušíme zjistit co nejvíce o člověku, kterého máme fototit. Jaké má zájmy a koníčky, kde pracuje, jak se obléká,nebo co se mu líbí a co ne. Společně najdeme motiv,který daného člověka nejlépe charakterizuje. Současně se domluvíme na "rekvizitách", které jsou pro samotné focení důležité. 

1. První  informační schůzka u kávy  2. Pohodlná příprava před focením  3. Samotné focení v ateliéru

 V našem ateliéru se snažíme o co nejpříjemnější atmosféru. Žádný stres, žádná nervozita. Fotit se musí v klidu, v uvolněné atmosféře. Jen tak mohou vznikat skvělé portréty. K přípravě před focením můžete plně využít náš líčící kout s velkým zrcadlem, pro Vaše děti máme připravený koutek na zabavení. Samozřejmostí jsou zdarma nealkoholické nápoje nebo italské esspreso. K inspiraci Vám rádi zapůjčíme řadu specializovaných knih a módních časopisů. Přibližně 1 hodinu  zabere příprava před focením, cca 2 hodiny focení. V průběhu focení vznikne něco kolem 300 snímů, z nichž vyberem 10 nejlepších záběrů. Společně s klientem se potom rozhodneme pro finální snímek, určený k fotografické postprodukci. 

 4. Vybraná fotografie pro montáž  5.Kompletní postprodukce s výměnou pozadí (tato fotografie 8h!)   6. Finální doladění barevných korekcí

  V dnešní digitální době se stala postprodukční úprava snímků standardem. Stále se ale najdou zástánci "staré školy", kdy se do fotografií z principu nezasahovalo. My k nim ale rozhodně nepatříme. Hodnotit lze podle nás pouze výsledek. U každé fotografie je důležité, jestli  " mluví " k ostatním, jestli z ní " vyzařuje " charakter člověka, zda-li dokáže divákovi vyprávět příběh. Není podstatné,jak toho autor dosáhne. Bohužel převážná část fotostudíí se o to ani nesnaží.  "Tady máte na CD hromadu toho,co jsme Vám nafotiili a teď si s tím už dělejte co chcete..." .  Postprodukce je dnes časově i technicky velmi náročná. Umožňuje ale věci, o kterých se nám ještě před lety ani nesnilo. Pokud je dělaná citlivě, dokáže z nevýrazného snimku udělat výstavní obraz.

Finální, lehce eroticky laděný portrét, určený pro velkoformátový tisk 100x100 cm

 Na začátku tohoto focení byl poněkud zvláštní požadavek na portrét s cigaretou,což není samozřejmě zrovna ideální pro focení "ženské krásy" .Rozhodli jsme se pro focení s cigaretovou špičkou, která je přece jen elegantnější. Po nafocení série fotografií jsme vybrali záběr, který se nám oběma líbil a byl vhodný pro následnou fotomontáž. Bylo jasné, že proutěné křeslo z ateliéru není to pravé. Hledal jsme tedy jiné, které by působilo více honosněji. Tentokrát  nám pohohla tak trochu náhoda. Až po nafocení jsem si všiml zajímavého stříbrného náramku na ruce. Podařilo se mi najít křeslo, které se k náramku dokonale hodilo. No a pak to stačilo jen vše spojit dohromady.......
 

KDE nás najdete

 

 Těšíme se na Vás v našem novém ateliéru v krásné secesní vile na Vídeňské ulici 8 v Olomouci. V případě zájmu nás stačí nás jen kontaktovat e-mailem nebo telefonicky a dohodnout datum schůzky.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.